Skip to content
Yazı Renkleri
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Okulumuzdan Haberler arrow 2. KDS SINAVI YAPILDI - Cevap Anahtarı
2. KDS SINAVI YAPILDI - Cevap Anahtarı Yazdır
Üye Değerlendirme: / 204
Kötüİyi 
Salı, 10 Ocak 2012

ImageSakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün SEBAP İl Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen 2011- 2012 eğitim öğretim yılı kazanım değerlendirme sınavının ikincisi Sakarya ilindeki tüm okullarda 10 Ocak 2012 salı günü yapıldı.

 

Okulumuzun 6., 7. ve 8. sınıflarının da katıldığı 2.KDS salı günü saat 10:30'da başladı. 100 sorunun olduğu sınavın süresi ise 120 dakika olarak belirlendi.

 

Ortaöğretimde 11. ve 12. sınıflarda okuyan öğrencilere uygulanan sınavda ise 160 soruya karşılık 160 dakika süre verildi.

6-7-8. SINIF CEVAP ANAHTARLARI 

11-12. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

Image 2. KDS’ye, 251 İlköğretim okulunda 43 bin 441 öğrenci, 90 Ortaöğretim okulunda 19 bin 157 öğrenci olmak üzere toplam 341 okulda 62 bin 598 öğrenci katıldı.

SEBAP projesi yetkilileri, üçüncü yılı uygulanan proje kapsamında, eğitim öğretim alanında önemli kazanımlar elde edildiğini belirtirken, bir öğretim yılında üç kez gerçekleştirilen kazanım değerlendirme sınavlarıyla, öğrencilerin SBS, LGS ve LYS sınavları öncesinde, bu zorlu sınavlara en iyi şekilde hazırlandıkları kaydedildi.

2011-2012 eğitim öğretim yılında ikincisi gerçekleştirilen Kazanım Değerlendirme Sınavı sonuçlarının önümüzdeki ay içinde okullara ve öğrencilere gönderileceği açıklandı.
Image  Image

Image  Image
Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Nisan 2012 )
 

Yorumlar  

 
-3 #5 bestem 01-05-2013 20:30
bnce iğrenç cvp anahtarına ulaşamadım ayrıca okulunuzun formalar berbat dostum :P
Alıntı | Yöneticiye raporla
 
 
-6 #4 melike 26-12-2012 14:22
bu bizim okul :D değil ama benim bütüüüün sınavlarım çook iyi bizim okulda iyi sakarya okulu benim okulum ama görünüşe bakılırsa iyii bence biraz utanç verici :oops: :sigh:
Alıntı | Yöneticiye raporla
 
 
+3 #3 bedirhan 06-12-2012 18:56
güzel ama neredeki okul bu
Alıntı | Yöneticiye raporla
 
 
+3 #2 bedirhan 06-12-2012 18:56
güzel :P
Alıntı | Yöneticiye raporla
 
 
0 #1 bedirhan 06-12-2012 18:55
:-x :D iyi
Alıntı | Yöneticiye raporla
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Okulumuzdan Haber

Sergi ve Kermese Davet

Okulumuz anasınıfı sene sonu sergisi ve kermesi 07/06/2013 Cuma günü köyümüz Demirci Hasan'a ait binada yapılacaktır.

Saat 11:00 da açılışı yapılacak sergi ve kermese tüm köy halkımız davetlidir.

 
Hız Keseceğine Gaza Bastı.

Okulumuzda bu sene her alanda çalışmalar devam ediyor. Daha önce "Birileri Şu Müdürü Durdursun Hızına Yetişilmiyor" haberi yapıp okulumuzdaki çalışmaları sizlerle paylaşmıştık. O günden bu güne çeşitli alanlarda okulumuz ile ilgili değişik haberlerleri sizlerle paylaştık bu demek oluyor ki okul müdürümüz hızını azaltacağına gaza basmışa benziyor.

Şimdi de iki gündür okulumuzda hummalı bir çalışma var. Beton mikser araçları , ustalar, beton pompaları harıl harıl çalışarak okulumuzun öntarafındaki beton tören alanı düzenleniyor. Mevcut beton alan okulun diğer girişlerini de kapsayacak şekilde uzatılıyor.

Çalışmalar ile ilgili olarak Okul Müdürümüz Tanser AKKIZ Okulumuzun önünde yer alan tören alanı ve etrafını beton ile düzenleneceğini , betonlama çalışmasından sonra beton dökülen alanın etrafını bordür taşı ile düzenleme yapılacağını ayrıca okulumuza 10 ton kapasiteli  çelik paslanmaz su tankı ve hidrofor sistemi kurulacağını, bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaatta bulunduklarını, Yatrımlardan sorumlu Şube Müdürü Mehmet ÇALIK'ta muracaatları yerinde incelenerek yapılması yönünde onay verdiğini ve bu işelerin 10 güne kadar bitirilmeye çalışılacağını belitti. Yapılan işin maliyetinin 26.100 TL dir. dedi

Okul müdürümüz okulumuzda her alanda çalışmaların yapıldığını bahçe düzenlemesinin yanında değişik etkinlikler düzenlendiğini, SBS sınavı hazırlıklarının devam ettiğini KDS sınavlarında alınan sonuçların kendilerine memnun ettiğini belirtti.

Kendisine bundan sonra yapılacak çalışmanın ne olduğunu sorduğumuzda bizlere sanki bekleyin görün der gibisinden herhangi bir ipuçu vermedi.

Maden öyle bizlerde yapılacakları merakla bekliyoruz.

 
Velilere Sürpriz Anneler Günü Kutlaması

Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu'nda  bugün(10/05/2013) annelerimize sürpriz anneler Günü Kutlaması yapıldı.
Birgün önceden tüm annelere toplantı davetiyesi gönderildi.toplantının konusu öğrenci durumlarının görüşülmesi idi. toplantıya velilerimizin (Annelerimizin) büyük bir çoğunluğu katıldı.

Okul Müdürümüz Tanser AKKIZ tarafından velilere hitaben toplantının bir arada ve slayt eşliğinde yapılacağı söylendi. Tüm velilerimiz toplantı yapılacağını beklerken karşılarında bulunan slaytta havai fişekler patlamaya başlayarak Anneler Günü için hazırlanan gösteri oynamaya başladı.

slayt gösterisi sonrasında kendilerini sınıflarında bekleyen çocukları annelerine kendi hazırladıkları anneler günü kartlarını kendilerine sundular.

Okulumuz olarak tüm annelerimizin anneler gününü kutlar slayt sırasında duygulanan kendini tutamayarak (slaytın etkisinden) ağlayan tüm annelerimizden bizleri affetmelerini dileriz.

 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  bu sene de halkımızın yogun katılımı ile kutlandı. Okulumuzda yapılan törende öğrencilerin gösterileri veliler ve törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi. Saat 09:15 gibi okuldan bando eşliğinde yürüyüşe çıkan öğrenciler köy meydanına gelerek bandonun yapmış olduğu gösteriler sonrasında okula geri döndüler. Bayram töreni saat 10:00 da başyıp 11:40 da sona erdi.

Bayram töreninde ayrıca 11. Geleneksel Ömer ÇİFTÇİ bilgi yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödülleri ile buluştu.


23 Yıldır köyümüzde imam olarak görev yapan ve Kuyumcullu Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir ARSLAN'ın emekli olması nedeniyle köy muhtarımız Mustafa ÇALIK  kendilerine köyümüzde yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim ettiler.

Okul müdürümüz Tanser AKKIZ her sene olduğu gibi bu senede velileri unutmadı. Velilere acılı çiğ köfte yediren okul müdürümüz yenen çiğ köftelerin sayısını ise eşlere tahmin ettirdi.

 
Haydi Voleybol Maçlarına

Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Orta Okulu Müdürlüğünce Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında Köy halkımızın katılımı ile Voleybol Turnuvası düzenlenecektir.

Düzenlenecek olan turnuva okul bahçesinde bulunan voleybol sahasında hafta içi saat 15:00 den sonra yapılacaktır. Katılım ile ilgili şartlar turnuva şartnamesinde belirtilmiştir.

Başvurular okul müdürlüğüne yapılacak olup son başvuru tarihi 25 Nisan 2013 saat 17:00 'dır. 
Heyecan Zirve Yapıyor

11. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışmasında finale doğru gidildikçe heyecan zirve yapıyor.
Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulunda 10 senedir gerçekleştirilen Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması bu sene de heyacana sahne ouyor. Öğrenciler sınıflarında ilk 3 'e girmek için kıyasıya soruları cevap veriyor.

Geçen sene ödül töreni 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında yapılan yarışmanın ödülü olan burs ödemeleri devam ederken bir taraftan da bu seneki dereceye girecek öğrenciler için yarışmalar devam ediyor.

Toplamda 5 yarışmaya katılacak olan öğrenciler yarışmaların sonucunda en fazla doğru sayısına göre sıralanacak ve sınıflarında ilk 3 derecede yer alacaklardır.

 
MEYVESİZ KALMA, SAĞLIKTAN OLMA

Köyümüzde yer alan Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulunda uygulamaya konulan "MEYVESİZ KALMA, SAĞLIKTAN OLMA" adlı proje uygulamaya konulduğu günden beri yoğun ilgi görüyor.

Okul müdürlüğünce 05/03/2013 tarihinde başlanan proje kapsamında ilkokulda öğrenim gören 1.,2.,3. ve 4. sınıflarda öğrenim gören toplam 80 öğrenciye salı ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki kere meyve dağıtılıyor.

Proje ile ilgili olarak Okul Müdürümüz Tanser AKKIZ Proje kapsamında ilkokulun bulunduğu sınıf ve koridorlar projeye uygun olarak görsel malzemeler ile donatıldığını, proje kapsamında haftada iki kereöğrencilere  meyve dağıtıldığını, dağıtılan meyvelerin köyümüzde bulunan hayırseverlerce karşılandığını belirterek proje kapsamında desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımızada teşekkür etti.

Yaklaşık 3 ay sürecek projeye desteklerini esirgemeyenlere teşekkür eder projenin amacını ulaşmasını dileriz.

 
SBS ve PYBS Sınavları na Başvurunuzu Yaptınız mı?

Ortaokul 8. Sınıfların katılacağı SBS(Seviye Belirleme sınavı) sınavı ve Ortaokul 5., 6., 7.,8. sınıflar ile liselerin 9.,10,11. sınıflarının katılacağı PYBS (Parasız Yatılı Bursluluk Sınavı) son başvuru tarihi 22/03/2013 Cuma günüdür.

Sınava katılacak olan öğrenci ve velilerinin gerekli iş ve işlemleri yapmalarını hatırlatırız.

 
6. Dilim Ödemeleri Yapıldı

  10. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması  ödülü 6. dilim burs ödemeleri gerçekleştirildi. Her ayın 15 inde düzenli olarak ödenen ödülün bu ay 6. dilimi hak sahiplerine elden teslim edildi.

 
Ercan BASMACI' dan Renkli Lazer Yazıcı Jesti

Köyümüz sakinlerinden , Basmacıoğlu İnşaat Harfiyat ve TTnet sahibi Ercan BASMACI'dan okulumuza renkli laser yazıcı jesti geldi.

Ercan BASMACI 05/03/2013 tarihinde okulumuza kucağında bir renkli lazer yazıcı ile geldi. Daha önce okul müdürü ile görüşen Ercan BASMACI okulumuzun bu ihtiyacını duyunca kayıtsız kalamadığını belirterek bu ihtiyacı giderdi.

Geçen sene de köyümüz spor kulübünün oyuncularına maç sonunda prim ile ödüllendiren Ercan BASMACI 'ya yaptıklarından ve yapacaklarından dolayı teşekkür ederiz.

 
Okulumuzda Neler Oluyor. Birileri Şu Müdürü Durdursun.Hızına Yetişilmiyor.

Köyümüzde yer alan okulumuzda özellikle Şubat ayının ilk günlerinden itibaren neler olup bitiyor. Hummalı bir çalışma içerisinde yer alan okulumuzda peşpeşe projeler hayata geçiriliyor, projelerin kimisi bitiyor ,kimisi devam ediyor kimisi ise başlamak üzere. Okulumuzda yer alan çalışmalarla ilgili olarak görüşlerini almak istediğimiz okul müdürümüz Tanser AKKIZ anlattıkça yapılanları gösterdikçe bizlerde bune ne hız birileri şu müdürü durdursun demekten kendimizi alamıyoruz.

Okulumuz yapılanlarla ilgili olarak okul müdürümüz Tanser AKKIZ şubat ayından itibaren okuldaki çalışmalarımıza hız verdik bahçe düzenlemeleri, projeler arka arkaya devam ediyor tüm çabamız okulumuzun daha güzel olması içindir derken yapılanları da şöyle sıraladı.

  Öncelikle okulumuza kazandırdığımız Beyaz Bayrağımızın için gerekli direk tedarik edilerek yerine yerleştirildi bu sırada da özürlü rampamız da yenilendi.  Okulumuzun arka tarafında yer alan kalorifer dairesi girişinin toprak olması nedeniyle her yağmur yağdığında çamur deryasına dönen alan parke taşı döşenerek sıkıntı kökten halledildi.
   Okulumuza okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında yaklaşık 360 adet ağaç kazandırıldı. Bu  ağaçların 280 tanesi süs bitkisi 50 tanesi akasya, 10 tanesi lübnan sediri, 5 tanesi selvi, 15 taneside karaçamdır. Ağaçlar gelir gelmez dikme işine soyunup öncelikle süs bitkileri için yerleri hazırladık ve 2 gün çerisinde 240 adet süs bitkisi toprakla buluşturduk. Geride kalan ağaçların dikimi yağmur nedeniyle ileriki günlere bırakıldı.


 
5. Dilim Ödemeleri Yapıldı

  10. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması  ödülü 5. dilim burs ödemeleri gerçekleştirildi. Her ayın 15 inde düzenli olarak ödenen ödülün bu ay 5. dilimi hak sahiplerine elden teslim edildi.

 
Öğrenciler Karneleri İle Buluştu.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 1. döneminin sona ermesi ile birlikte öğrenciler de karnelerini aldılar.

2012-2013 Eğitim Öğretim yılı 2. dönemi 11 Şubat 2013 tarihinde başlayacaktır.

 
Kar Tatili 1 Gün Daha Uzatıldı.

10/01/2013 Perşembe günü köy ve belde okulları ile taşıma kapsamındaki öğrenciler için yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün daha tatil edildi.

10/01/2013 Perşembe günü için sadece köy ve belde okulları ile taşıma kapsamındaki öğrencilerin tatil edildiği il ve ilçe merkezindeki okulların eğitim ve öğretime devam edeceği bildirildi.

 
Eğitime 1 Gün Kar Engeli. Okullar 09.01.2013 Çarşamba Günü Tatil Edildi

09/01/2013 Çarşamba günü kar nedeniyle ilk ve orta dereceli tüm okullar Sakarya il genelinde bir günlüğüne tatil edildi.

Vali Mustafa Büyük Sakarya il genelinde 09 Ocak Çarşamba günü okulların tatil edildiğini, engelli ve hamile kamu çalışanlarının da aynı gün idari izinli sayılacaklarını açıkladı.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Doğan Haber Ajansına yaptığı açıklamada tatil kararının meteorolojiden 09 Ocak 2013 Çarşamba günü için alınan hava raporu üzerine alındığını açıkladı.

Vali Büyük,7 Ocak günü kar yağışı sonrasında il genelinde okullarda devamsızlık oranının yüzde 55 olduğunu belirterek şunları söyledi.

'Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sakarya İl genelinde Çarşamba günü için kuvvetli kar uyarısı yapılınca merkezdeki ve il genelinde taşımalı eğitimle ögrenim gören öğrenciler de dikkate alınarak çarşamba günü için bir günlük tatil kararı aldık. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelde idari izinli sayılacaktır'

 
Temiz Okul, Sağlıklı Okul kapsamında Okulumuza Beyaz Bayrak Verildi

Okulumuz Beyaz Bayrağına kavuştu. 03/01/2013 tarihinde Sakarya Organgazi Kültür Merkezinde Vali yardımcısı Hikmet DİNÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr Aydın ERDOĞAN, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Mehmet Emin Taşkın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Alaettin Dişli, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevpherli, Erenler Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Adapazarı MEM Şube Müdürü Vedat Tezbiten, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.Ali Naci Atar, Adapazarı Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.Tekin Ulaş Karatepe'nin de  bulunduğu törende Okul müdürümüz Tanser AKKIZ sertifika ve Beyaz Bayrağı okulumuz adına teslim aldı.

 
3. Dilim Ödemeleri Yapıldı

  10. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması  ödülü 3. dilim burs ödemeleri gerçekleştirildi. Her ay düzenli olarak ödenen ödülün bu ay 3. dilimi hak sahiplerine elden teslim edildi.

 
2. Dilim Ödemeleri Yapıldı.

 10. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması ödülü olan bursları 2. dilimleri hak sahipleri ile buluştu.
Her ayın 15 inde ödenen bursların bu ay okul idaremiz tarafından kazanan öğrencilere dağıtımı gerçekleştirildi.

 
10. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması Ödülü(BURS) Sahipleri İle Buluşuyor.

  Geçen eğitim öğretim yılında 10. gerçekleştirilen ve ödülünün burs olduğu Ömer Çiftçi Bİlgi Yarışması ödülleri sahipleriyle buluşmaya başladı. Okul müdürlüğünce yarışmada dereceye giren öğrencilerin burs ödülleri her ay düzenli olarak  kazanan öğrencilere elden dağıtılacak.

Konu ile ilgili olarak Okul Müdürü Tanser AKKIZ 10.sunu gerçekleştirdiğimiz Ömer ÇİİFTÇİ bilgi yarışmasının ödülü olan burslar için ödeme planı oluşturduklarını kazanan öğrencilere 8 ay boyunca düzenli olarak bu bursun(Ödülün) imza karşılığı öğrencinin kendisine verileceğini ,ödülün bizzat öğrenciye ödeneceğini belirtti.

 
Okul Kantini İhaleye Açıldı

Okulumuzda yer alan kantinin işletme hakkı  ihale yolu ile ihale edilecektir.
 
İhale 03/10/2012 tarihinde saat 15:00 da Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılacak olup detaylı bilgi okul müdürlüğünden edinilebilir.

 
SBS Sonuçları Perşembe Günü Açıklanacak - AÇIKLANDI

SBS, 9 Haziran 2012 tarihinde 1 milyon 98 bin 243 ilköğretim 8. sınıf öğrencisinin katılımıyla yapılmıştı. Sınav Sonucunu Öğrenmek İçin Tıklayın
     
Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçlar ''http://www.meb.gov.tr'' ile ''http://oges.meb.gov.tr'' adreslerinde yayımlanacak.

İlköğretim 8. sınıf öğrencileri için ayrıca Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) yapılmadığı için SBS puanı PYBS puanı olarak kullanılarak yerleştirme işlemleri yapılacak.

PYBS ise 3 Ağustos 2012 tarihinde açıklanacak.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için sitemizde link açılacak.

 
Okulumuz Öğretmenlerine Yemek Jesti

Okulumuzun başarılı çalışmalarında önemli rol oynayan idareci, öğretmen ve çalışanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven ASLAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet ÇALIK ve Mustafa SARIMERT ile Okul Aile Birliği Başkanı Mesut ÖZKURT ve korucumuz Mustafa YILMAZ'ın   katıldığı yemekte biraraya geldiler. Muhtarımız Mustafa ÇALIK'ın ise yoğun işleri nedeniyle katılamadığı yemekte, Öğretmenlerimiz, Finansman giderlerinin köyümüz sakinlerinden Danimarka' da çalışan ve okulumuzda her yıl adına ödüllü bilgi yarışması düzenlenen sayın Ömer ÇİFTÇİ tarafından karşılandığı yemek organizasyonunda bir araya gelerek 2011-2012 eğitim öğretim yılının yorgunluğunu çıkardılar.

 
Okul Bahçesi Çimlendiriliyor

Okulların kapatılmasıyla birlikte bahçe düzenlenmesine hız verildi. Muhtar Mustafa ÇALIK'ın köydeki sorunların giderilmesi yönündeki çalışmaları içersinde okul ile ilgili sorunların çözümlenmesini birinci önceliği olarak ele alması tüm köy halkı tarafından da takdirle karşılanmaktadır.

Karasu belediyesi ile görüşerek kamyon kepçe ve grayder desteği alan muhtar Mustafa ÇALIK "Muhtar seçildiğim günden bu güne varımla yoğumla köy halkımız için elimden gelen tüm çabayı gösterdim, son güne kadar da göstermeye devam devam edeceğim. Bizim için her konu önemlidir amam okul ile ilgili yapılması gerekenler her zaman önceliklidir. Buradan mezun olan çocuklarımız inşaallah çok güzel makamlara gelecekler. Biz onlara şimdi hizmet edeceğiz ki vatana millete yararlı bireyler olarak bize geri dönsünler. Okul sahasını çimlendirerek çocuklarımızı kumdan çakıldan kurtarmayı hedefliyoruz." dedi.

 
Öğrencilerimizin En Mutlu Günü

20 Eylül 2011 Tarihinde başlayan 2011-2012 Eğitim Öğretim dönemi 08/06/2012 tarihinde sona erdi.
Eğitim Öğretim döneminin son gününde öğrenciler karnelerine kavuştular. Karnelerinin yanında notlarının iyi olması nedeniyle çeşitli belgeler alan öğrenciler daha da sevinçliydi.

Öğrencilerimize iyi tatiller derken  önümüzde ki eğitim öğretim sezonuna dinlenmiş olarak başlamalarını dileriz.

 
Okulumuza Almanya'dan Faks Makinesi Hediye Edildi.

Almanya Hamburg da bulunan Begegnungsstätte Karasu e.V. derneği tarafından okulumuza 1 adet faks makinası hibe edilmiştir.

Faks makinasının okulumuza hibe edilmesinde katkılarından dolayı aslen köyümüzden olup Almanya Hamburg da yaşayan Mustafa İSKENDER 'e ve begegnungsstätte Karasu e.V. Derneğine teşekkür ederiz.

 
Okul İhata Duvarı ve Bahçe Kapıları Tamamlandı

"Okullar Hayat Olsun" kapsamında okulumuzun bahçe düzenlenmesi çalışmalarına hız verildi. Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Muhtarlık işbirliği ile okulumuzun bahçe ihaata duvarları ve bahçe kapıları tamamlandı.

Şimdi sıra peyzaj çalışmalarında, bunun için orman işletmesinden ağaç fidanları okulumuza gelmeye başladı...

 
Okullarda Süt Dağıtımına Başlanıyor

"Okul sütü" projesi bugün hayata geçiriliyor. 7.2 milyon ilkokul öğrencisine her gün süt dağıtılacak. Karasu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK, süt dağıtımı yapılacak olan 36 okul müdürü ile toplantı yaparak okul müdürlerini bilgilendirdi.

Veli izin belgelerinin doldurtulmasını, genelge doğrultusunda her okulda okul sütü kabul komisyonunun kurulmasının gerekliliğini ifade ederek okul müdürlerine öğretmen ve öğrencilere izlettirilmesi gereken okul sütü konulu slayt gösterisi yaptı.

 

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiği "okul sütü", bugün Türkiye'nin dört bir yanında dağıtılmaya başlanacak. Ana sınıfının yanı sıra ilkokul 1, 2, 3, 4 ve 5'inci sınıfa giden 7.2 milyon öğrenciye okullar kapanana kadar her gün bir kez 200 mililitrelik süt dağıtılacak. Özel okullar uygulamanın dışında tutulacak. 17 Nisan'daki süt ihalesini kazanan ve içlerinde Sütaş, Yörsan, Dimes, Pınar gibi sektör devlerinin bulunduğu firmalar Türkiye'nin 7 bölgesinde, 32 bin 574 okulda aynı anda okul sütü dağıtımı yapacak.

 

Karasu ilçesinde bulunan 36 okulda yaklaşık 5300 öğrenciye okullar kapanana kadar 25 gün boyunca her gün süt dağıtımı yapılacak.

 

Proje Türkiye'deki fazla süt arzının değerlendirilmesi için de bir fırsat olarak görülüyor. Okullarda ise sütler bugün sabah saatlerinde okullara teslim edilecek.

 
Okulumuzda Tiyatro Gösterisi Vardı

30 Nisan 2012 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü, Karasu Orman İşletmesi ve okul idaresi işbirliği ile öğrencilere tiyatro gösterisi sunuldu.

Orman konulu tiyatro gösterisi okulumuz öğrencileri tarafından ilgiyle karşılanırken öğrenciler tarafından da tiyatro gösterisi beğeniyle izlendi.

 
23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramından Görüntüler
 

 

 

 

 

 
 
YGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

2012-YGS sonuçları için tıklayınız.

Cevap Anahtarınız İçin Tıklayınız

Soru Kitapçığınız İçin Tıklayınız 
3. KDS Sınavı Yapıldı - Cevap Anahtarı- Sonuçlar Açıklandı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün SEBAP İl Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen 2011- 2012 eğitim öğretim yılı kazanım değerlendirme sınavının üçüncüsü Sakarya ilindeki tüm okullarda 18 Nisan 2012 Çarşamba günü yapıldı. Okulumuzun 6., 7. ve 8. sınıflarının da katıldığı 3.KDS saat 10:00'da başladı. 100 sorunun olduğu sınavın süresi ise 120 dakika olarak belirlendi. Cevap anahtarına sitemizden ulaşabilirsiniz


Cevap Anahtarı için Tıklayınız


Sonuçları Öğrenmek İçin Tıklayınız

 
TOPLAM ÖDÜL 5.400,00 TL

2003 yılından beri her yıl okulumuz bünyesinde yapılmakta olup finansmanınında köyümüz sakinlerinden Danimarka' da yaşayan Ömer ÇİFTÇİ tarafından karşılanan 10. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışmasının toplam ödül miktarı 5.400,00 TL olarak belirlendi.

bu sene yarışmada sınıflarında ilk 3 dereceye giren öğrencilere ödül olarak burs verilecek olup burs miktarı toplam olarak 5.400,00 TL dir. Dereceye giren öğrencilerin alacakları miktarların dağılımında elde ettikleri derecelere göre dağılım yapılacak olup burslar ayda bir olarak öğrencilere verilecektir.

2003 yılından beri okulumuz bünyesinde yapılan yarışmada okulumuz 6.,7. ve 8. sınıf öğrencileri arasında ilk 3 dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtılmaktadır.Geçen sene yarışmada birinci olanlara dijital fotoğraf makinası , ikinci olanlara Mp4, üçüncü olanlara Mp3 ün yanı sıra çeşitli hediyelerde  verilmişti.

 
MUHTAR MUSTAFA ÇALIK 8 MART'A OKULDAKİ BAYAN ÖĞRETMENLERİ ZİYARET ETTİ

Muhtar Mustafa ÇALIK, 8 mart dünya kadınlar gününde okulumuzda görev yapan bayan öğretmenleri ziyaret ederek kadınlar günlerini kutladı.

 
OKULUMUZ HALKA AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu "Okullar Hayat Olsun" projesi okulumuzda fiili olarak uygulamaya konulmuş olup proje çerçevesinde çalışmalar başlamış gerekli tüm destek okul idaresi tarafından da sağlanmıştır.

Proje kapsamında okulumuz kütüphanesi, bilgisayar labratuvarı ile okul bahçemiz sivil halkımızında kullanılmasına açılmış olup gerekli tüm altyapı çalışmaları okul idaresi tarafından tamamlanmıştır.

Okulllar Hayat Olsun Projesi kapsamında isteyen velilerimiz ile köy halkımız okulumuzdaki internet faaliyetlerinden, okul kütüphanemizden ve okul bahçesi ile okul bahçesinde bulunan oyun parkından yararlanabilecektir.

Proje dahilinde okul müdürlüğü koordinatörlüğünde  Nisan Mayıs aylarında 35 yaş üstü Olgunlar voleybol turnuvası düzenlenmesi çalışmaları yürütülmekte olup köy halkımızdan katılacak olan vatandaşlarımızla bir turnuva da düzenlenecektir.Gerekli talebin gelmesi halinde değişik katogariler de de değişik turnuvalar düzenlenebilecektir.

Proje kapsamında okul bahçemizin düzenlenmesi çalışmaları da yürütülmektedir.

 
10. GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASI 3. ETABI TAMAMLANDI

Bu sene 10. sunu yaptığımız Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışmasının 3. Etap yarışmaları tamamlandı.

Her geçen yarışmaların biraz daha heyecanlı olduğu yarışmada öğrenciler dereceye girmek için  sorulara kyasıya cevap vererek ter döktüler.

Okulumuz öğretmenleri tarafından hazırlanan sorular yarışma formatı dahilinde öğrencilere sorulmakta ve öğrencilerde soruları cevaplamaya çalışmaktadırlar.

Bu sene yarışmanın 10. sunun yapılacak olması nedeniyle ödül miktarının geçmiş senelere göre fazla olması öğrenciler açısından yarışmanın çekişmeli geçmesine yol açmaktadır.

 
OKUL ÖNCESİ ANNELERİMİZE SEMİNER DÜZENLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve AÇEV(anne Çocuk Eğitimi Vakfı)'in ortaklaşa yürütmüş olduğu İLKADIM projesi okulumuzda da uygulanmakta olup bu kapsamda okulumuz anasınıfı mefruşatı daha önceden AÇEV tarafından temin edilmiş ve okul idaresi ile anasınıfı öğretmenimize(İstanbul ve Antalya' da) program hakkında bilgilendirme seminerleri düzenlenmişti.

Okulumuz anasınıfında uygulanan İlkadım projesi kapsamında yer alan  Anne Destek Programı çerçevesinde  bu sefer de okulumuz anasınıfı  öğrencilerinin annelerine okulumuzda bilgilendirme semineri düzenlenmiştir. Seminerde okulumuz anasınıfı öğretmeni Filiz ABAYOĞLU görev yapmış okul öncesi öğrencilerimizin annelerine çeşitli konularda bilgiler verilmiştir. Ayrıca seminere AÇEV İlkadım Projesi Marmara Bölge sorumlusu Gizem TAŞÇI da katılmıştır.

Yapılan seminerler 12 hafta boyunca okulumuzda yapılacak olup seminerlerde okul öncesi annelerimize çeşitli konularda bilgiler sunulacaktır. Seminere 3-6 yaş arası çocuğu olan tüm annelerimiz katılabileceklerdir. Seminere katılmak isteyen 3-6 yaş çocuğu bulunan  annelerimiz okul idaresi ile görüşerek seminerlerimize katılabilirler.

 
ÖĞRENCİLER KİVİ'NİN DNA'SINI GÖRDÜLER

Okulumuzda uygulanan meslek tanıtımları kapsamında okulumuz 6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerine ODTÜ Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencisi Emre EVİN tarafından genetik bilimi ve insanlara katkıları ile moleküler biyoloji ve genetik bölümü hakkında düzenlenen seminerde öğrencilere bilgiler verilirken seminer sırasında da kivi bitkisinin de DNA sı gözle görülür bir hale getirilerek öğrencilere gösterildi.

Okul müdürlüğü öğrencilere alternatif meslekler hakkında öğrencilere bilgi sahibi yapmak için bu tür uygulamaları yaptıklarını öğrencilerin de butür etkinlikler ile değişik meslekler hakkında bilgi sahibi olduklarını belirtti.

 
OKULDA KARNE HEYACANI

  2011-2012 Eğitim Öğretim Yılının ilk döneminin bugün sona ermesi ile birlikte öğrencilere karneleri dağıtıldı. Okulumuzda yapılan karne dağıtımı havanın soğuk olması ve yerlerin karla kaplı olması nedeniyle sınıflarda gerçekleştirildi.

Okul Müdürlüğü karnelerle ilgili olarak karnelerdeki  notların öğretmenler tarafından rastgele verilmeyip notların öğrenciler tarafından alındığını söyleyerek velilere de çocukların notları ile ilgili olarak karnelerinde zayıf olanların daha yakından ilgilenilmesi gerektiğini öğrencilerin her türlü güçlüğü yenebilecek kapasitede olduklarını hatırlatarak çocukların tüm bilgilerini sınavlardan,proje ve performans ödevlerinden almış oldukları notlar ile devamsızlık bilgileri gibi bilgileri e-okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenci kimlik numarası ve okul numarası kullanılarak öğrenilebileceğini belirtti.

 
2. KDS SINAVI YAPILDI - Cevap Anahtarı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün SEBAP İl Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen 2011- 2012 eğitim öğretim yılı kazanım değerlendirme sınavının ikincisi Sakarya ilindeki tüm okullarda 10 Ocak 2012 salı günü yapıldı.

 

Okulumuzun 6., 7. ve 8. sınıflarının da katıldığı 2.KDS salı günü saat 10:30'da başladı. 100 sorunun olduğu sınavın süresi ise 120 dakika olarak belirlendi.

 

Ortaöğretimde 11. ve 12. sınıflarda okuyan öğrencilere uygulanan sınavda ise 160 soruya karşılık 160 dakika süre verildi.

6-7-8. SINIF CEVAP ANAHTARLARI 

11-12. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

 
10. GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASI 2. ETAP YARIŞMALARI TAMAMLANDI

Okulumuz bünyesinde yapılan 10. Geleneksel Ömer Çİftçi Bİlgi Yarışmasının 2. Etap yarışmaları yapıldı. Okulumuz 6. ,7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada bu seneki yarışmaların daha rekabetli bir ortamda geçtiği görülmekte olup öğrenciler sınıflarında ilk üç dereceyi elde etmek için çabalamaktadırlar.

Okul idaresi ve öğretmenleri tarafından hazırlanan sorular içerisinde okulun değişik panolarına zaman zaman asılan genel kültüre yönelik bilgilendirme notlarından da genel kültür sorusu çıkması öğrencier açısından şaşkınlıkla karşılandı.Bazı öğrencilerin "bu sorunun cevabını bilgilendirme panolarında" görmüştüm, bazılarının ise "keşke bende dikkatli baksaydım" dedikleri gözlemlendi.

Sona doğru yaklaşılırken yapılacak 3 yarışmada öğrencilerimize başarılar dilerken emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 
TEKNOLOJİK EĞİTİM AKILLI TAHTA

Okul idaresi tarafından öğretmenlerimiz , öğrencilerimiz ve velilerimize bilgilendirmek amacıyla okulumuza akıllı tahta kuruldu.

Okulumuzda 1 ay boyunca kalacak olan akıllı tahtayı özellikle öğretmenlerimiz, ile isteyen velilerimiz yakından inceleyip değerlendirme fırsatı bulacaklardır.

Okul idaresi Hızlı bir şekilde gelişen ve değişen eğitim araçları konusunda öğretmenlerimize ve velilerimize bilgi vermek amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını belirterek teknolojinin eğitim öğretim faaliyetlerinde nasıl daha verimli olarak kullanılabileceği konusunda da hem kendilerinin hemde öğretmen ve velilerimizin bilgilendirilmesi için böyle bir uygulamayı yapmayı karar verdiklerini belirtiler.

 
6.,7. VE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİNE SEMİNER VERİLDİ

Okulumuz 6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik "SBS Sınavı ve Etkili Ders Çalışma ve Başarma Yöntemleri "hakkında bilgilendirme semineri verilmiştir.

Okul idaresi tarafından organize edilen ve yaklaşık 1 saat süren seminerde okulumuz 6., 7. ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilerimize 8. sınıfın sonunda girecekleri ve ortaöğretim hayatları için büyük önem arz eden SBS sınavı hakkında bilgilendirme ve Etkili Ders Çalışma ve Başarma Yöntemleri konularında bilgiler verildi.

 
OKULUMUZUN BAŞARISI DEVAM EDİYOR

Sakarya da başarıyı artırma projesi (SEBAP) kapsamında 17/11/2011 tarihinde yapılan Kazanım Değerlendirme Sınavı (KDS) sonuçları belli oldu.

Okulumuz 6, 7 ve 8. sınıflarının katıldığı sınavda öğrencilerimizin almış oldukları puan durumlarına bakıldığında geçen seneye göre artış olduğu görülmektedir. Geçen sene yapılan SBS sınavı sonuçlarında okulumuz ilçe de 1. ilde ise devlet okulları arasında 3. özel okulların dahil olduğu sıralama da ise 12 . olmuştu.

Bu seneki sonuçlar ile geçmiş yıllardaki sınav ve KDS sonuçlarını aşağıdaki tablodan karşılaştırabilirsiniz.

 sınıflar    SBS 6    SBS 7        2010-2011
        KDS 1 
 2011-2012 
    KDS 1
 2.KDS HEDEF
 8. sınıf  321,334  289,462        298,46       351,481  360,00
 7. sınıf      --     ---        290,81       352,750  360,00
 6. sınıf      --    ---           ---       370,635  380,00

 

 
10. GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASININ 1. TUR YARIŞMALARI TAMAMLANDI

Okulumuzda 2002 yılından yapılmaya başlayan ve bu sene 10. su yapılacak olan Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi yarışmasının 1. etap yarışmaları sona erdi.

Okulumuz 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı yarışmada öğrencilere kendi sınıf seviyelerine  uygun 20 şer adet soru soruldu.

Okul müdürlüğü de  yarışmalarla ilgili olarak bu seneki yarışmada öğrencilerdeki  heyacanın yüksek seviyede olduğunu, öğrencilerin daha istekli davranışlarının  yarışmanın havasını da olumlu etkilediği   belirtilmektedir.

Yarışma sonucu oluşan puan durumları ile yarışma soruları sizlerle buradan paylaşılacaktır.

 
ÖĞRENCİLER OYUN PARKINA KAVUŞTULAR

Köyümüzde bulunan okulumuzun ön bahçesine yapılan oyun parkı okulumuz öğrencileri tarafından sevinçle karşılandı. Okul bahçesine yerleştirilen oyun parkının kurulumu tamamlanmıştır olup , ancak cocuklarımızın oyun parkını kullanabilmeleri için parkın ayak kısımlarına atılan betonların iyice kuruması gerekmektedir.
Oyun parkı 1 adet spiralli  kaykay, 1 adet düz kaykay, 2 adet salıncak ile 2 adet tahtaravalli ve 1 adet oturma bankından oluşmaktadır.

 
KUYUMCULLU VE KARASU KÖYLÜ ÖĞRETMENLERDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE OKULLARINA ANLAMLI DESTEK

Karasu ilçesinde çeşitli okullarda yönetici ve öğretmen olarak çalışan Kuyumcullu ve Karasu Köylü öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle bir araya geldiler. Öğretmenlerimiz Kuyumcullu Köyünde; Okul Müdürü Tanser AKKIZ, müdür yardımcısı Murat YÜKSEL, Karasu Köyünde; Ayhan ÖZKAYNAK, müdür yardımcısı Alican ÖZPINAR tarafından karşılandılar.

Karasu'nun eğitimine yön veren öğretmenlerimiz bu anlamlı günde bir araya gelip, köylerindeki ilköğretim okullarını ziyaret ederek burada görev yapan idareci ve öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar.

Köyümüzden, Karasu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK, Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Nedim ÇALIK, Teknik Lise ve Endüstüri Meslek Lisesi Müdürü Çetin TURHAN, Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Tayyip KOÇMAR, İmam Hatip Lisesi Müdür yardımcısı ve Türk Eğitim Sen Karasu Temsilcisi Ömer ARIK, Atatürk Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve Eğitim Bir Sen Karasu Temsilcisi Ender TOPAL, Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Birol TURHAN, Karasu Köyünden Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okul Müdürü Ayhan ALIKÇI, ve aynı okul sınıf öğretmeni Ertan SİNAN 12:30 da Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulunda bir araya geldiler.

Muhtar Mustafa ÇALIK, ve ekibi Aza Orhan ARSLAN, Aza ve Okul Aile Birliği Başkanı Mesut ÖZKURT  her öğretmenler gününde olduğu gibi bu seneki öğretmenler gününde de öğretmenleri yanlız bırakmayarak okulda karşıladılar ve öğretmenlere izzeti ikramda bulundular.

Kuyumcullu köyünden sonra Karasu köyüne geçen idareci ve öğretmenler burada da görev yapan okul idarecileri veöğretmenlerin öğretmenler gününü kutladılar. Her iki köyde görev yapan idareci ve öğretmenler tarafından yapılan ziyaret memnuniyetle karşılandı. (Karasu köyünde görev yapan bir öğretmen hariç!)

İki köy arasındaki birlikteliğin eğitim alanının önderleri arasında da yaşanması mutlulukla karşılandı.

 
GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASI 10 YAŞINDA

Okulumuzda 2003 yılında başlayan ve bu sene 10. su yapılacak olan Geleneksel Ömer ÇİFTÇİ Bilgi Yarışması başlıyor.

Okul idaresince hazırlıkları yapılan bilgi yarışmasında bu sene 10. sunun yapılması nedeniyle birtakım değişikliklere gidildi. Kasım ayından başlamak üzere yarışma her ay sonunda bilgi yarışması yapılacak. Toplamda en az 5 kere yapılması planlanan ve yapılan yarışmalarda alınan sonuçların ortalaması neticesinde dereceye giren öğrenciler belirlenecektir.

Yarışma sorularında da değişikliğe giden okul idaresi, yarışmada sorulacak soruları ders konuları ile genel kültür konularını birbirine harmanlayarak sormayı planlamaktadır. Yani sorular hem ders konularını içerecek hemde o ders konuları ile ilgili genel kültür ağırlıklı olacaktır. Bu sene dereceye girebilmek için öğrencilerimizin derslerinin yanı sıra televizyonlardan, yazılı ve görsel basından güncel konu ve haberleri takip etmeleri gerekmektedir.

Bilgi yarışmasına okulumuz 6., 7. ve 8. sınıflarında okuyan öğrencilerimiz katılacak olup öğrencilerimize her yarışmada 4 türkçe, 4 Matematik, 4 Fen ve teknoloji, 3 Sosyal Bilgiler, 2 İngilizce, 1 Din kültürü ve 2 genel kültür sorusu olmak üzere toplam 20 soru sorulacaktır.

Okul idaresi geçen sene yapmış oldukları bilgi yarışmasında 7. ve 8. sınıf birincilerini yedek sorularla belirlediklerini bu sene daha çekişmeli bir yarışma beklediklerini bu tür faaliyetlerin öğrenciler üzerinde sosyal gelişmeye fayda sağladığı kadar derslerdeki gelişmelerine de katkı sağladığını belirtmektedir.Böylesine bir yarışmanın yapılmasına vesile olan ve sponsorluğunu üstlenen kardeşimiz Ömer ÇİFTÇİ "Bu sene 10.sunun yapılacak olması nedeniyle öğrencilerimizin başarılarının daha büyük ödülle taçlandırılmasını istiyorum. Ben eminim ki köyümüzdeki öğrenciler canla başla başarılı olmak için çalışıyorlardır. Onların her biri bir zeka küpü gibidir. Böyle yarışmalar düzenleyerek genel kültürlerinin artması ve derslerinde daha başarılı olmalarını böylelikle de istedikleri üst öğrenimleri kazanmalarına katkıda bulunulacağını düşünüyorum. Elbetteki biz maddi katkı sağlarken işin uzmanları olan öğretmenlerimiz de bilgileriyle öğrencilerimizi yönlendirmeleri, onların görevleri olmamasına rağmen yarışmalar için sorular üretip ekstradan zaman ayıracak olmaları beni ziyadesiyle mutlu etmektedir. Şimdiden tüm öğrencilere başarılar diliyorum. Bu arada dereceye girecek olan öğrencilere bu seneye özel süprizlerimizin olduğunu hatırlatmak isterim. Haydi bakalım gençler başarı olmak sizden ödülleri bizden" diye öğrenci ve öğretmenlerimize mesaj gönderdi.

 
ELANUR AK KORKUTTU

 Okulumuzun saygılı, çalışkan ve bir o kadar da sevimli öğrencilerinden Elanur AK, 22 Kasım 2011 Salı günü okuldaki ders esnasında aniden fenalaşarak baygınlık geçirdi. Kendisine geldikten sonra kalbinin çok hızlı attığını söyleyen Elanur AK, okul idaresince derhal Kocaali Devlet Hastanesine götürüldü.
 
Kocaali devlet hastanesinde yapılan ilk muayene sonrasında ambulansla Adapazarına sevk edilen sevimli Elanur'a, kalp sorunu teşhisi konuldu. İlaç tedavisi başlatılan Okulumuz 7. sınıf öğrencisi Elanur AK'a geçmiş olsun dileklerimizi iletirken biran önce sağlığına kavuşarak aramıza katılmasını temenni ederiz.

İlaç tedavisine başlayan Elanur AK, okulunu ve arkadaşlarını çok özlediğini bildirmesi üzerine, annesi ile beraber arkadaşlarını ziyarete geldi.

 
17 KASIM 2011'DE 1.KDS YAPILDI. Öğrenci ve Öğretmenler Sınav Sorularına Tepkili - SONUÇLAR AÇIKLANDI

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün SEBAP İl Yürütme Kurulu tarafından düzenlenen 2011 yılının ilk kazanım değerlendirme sınavı sakarya ilindeki tüm okullarda 17 Kasım 2011 perşembe günü yapılacak.

Okulumuzun 6., 7. ve 8. sınıflarının da katılacağı KDS perşembe günü saat 10:30'da başlayacak ve 100 sorunun olduğu sınavın süresi ise 120 dakika olacak.

Ortaöğretimde 11. ve 12. sınıflarda okuyan öğrencilere uygulanacak olan sınav ise 09:30'da başlayıp 12.30'da bitecek ve 120 dakika sürecektir.

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Yapılan 1. KDS sınavında sorulan soruların bir çoğunun henüz işlenmemiş müfredattan çıkmış olması hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin tepkilerine neden oldu.

6-7-8. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

11-12. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

İLKÖĞRETİM SONUÇLARI

Lise Sonuçları daha sonra duyurulacak

 
OKUL AİLE BİRLİĞİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

2011-2012 Eğitim Öğretim yılı okulumuz okul aile birliği genel kurul toplantısı yapıldı.

Daha önce 14/10/2011 tarihinde yapılması planlanan fakat hava şartları nedeniyle 21/10/2011 tarihine ertelenen genel kurul toplantısı okul velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda 2010-2011 Eğitim öğretim yılı okul aile birliği yönetim kurulu faaliyetleri değerlendirmesi yapılmış olup yönetim ve denetim kurulunun raporu genel kurulca ibra edilmiştir.

2011-2012 Eğitim Öğretim yılı için ise yeni yönetim kurulu ve denetim kuruluna üye seçimi yapılmıştır. Yapılan seçimde, Mesut ÖZKURT, Günsuray ARSLAN, Işıtan DEMİR, Murat İSKENDER ve Mehmet KAR yönetim kuruluna seçilmişlerdir. Yönetim kurulu önümüzdeki günlerde bir araya gelerek görev dağılımını yapmaları beklenmektedir.

 
OKULUMUZDA YANGIN EĞİTİMİ YAPILDI

Okulumuzda öğrencilere yönelik olarak 19/10/2011 Çarşamba günü Okul idaresi ve Karasu Belediyesi İtfaiye Amirliği işbirliği ile yangın eğitimi konulu bilgilendirme yapıldı.

Okulumuzda bulunan öğrenciler Karasu Belediyesi İtfaaiye teşkilatı tarafından yangın çıkış nedenleri, yangın anında yapılması gerekenler, itfaiye  ve itfaiye çalışanları yangın sırasında nasıl çalışır, yangın sonrası yapmamız gerekenler konularında bilgilendirildi.

Karasu Belediyesi İtfaiyesi bir itfaiye aracı ve yangın söndürme malzemeleri ile okulumuza gelerek hem yangın esnasında yapılması gerekenleri hemde yangın anında kullandıkları malzemeleri ile itfaiye aracını öğrencilere tanıttılar. Eğitim sonrasında ise öğrencilerden gelen soruları ise cevaplayarak "heran bir yangın çıkabilir burada beklemeyelim"diyerek okulumuzdan ayrıldılar.

 
OKULUMUZDAN BİR BAŞARI HİKAYESİ - OKULUMUZ 2011 SBS'DE İL 12.Sİ

18 Ekim 2011 salı günü  SEBAP (Sakarya da Eğitimi Artırma Projesi) kapsamında  Karasu İMKB Şehit İ. Abanoz Anadolu Lİsesi toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Murat YAZICI ,Sebap yürütme kurulu üyeleri İrfan SARIK (İl Mİlli Eğitim Müdür Yardımcısı), Niyazi BALİÇ( Şehit Ahmet Akkoç İ.O.Okul Müdürü), Kurtuluş ERGÜN( Korucuk Toki İ.O. Okul Müdürü), Adil ŞENOL (Sakarya Anadolu Lİsesi Müdürbaş yardımcısı), Karasu Kaymakamı Murat DURU, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven ASLAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet ÇALIK ve Mustafa SARIMERT ile Karasu ilçesindeki tüm okul müdürlerinin katıldığı toplantıda 2011 eğitim öğretim yılındaki 8. Sınıfların başarı durumları ile ilçenin genel başarı durumu görüşüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven ASLAN Karasu ilçesi ile ilgili yapılan çalışmaları ve okulların performanlarnın gösterildiği bir sunum yaptı.

Değerlendirme toplantısı sonrasında performansını en çok artıran okullara başarı belgeleri Karasu Kaymakamı Murat DURU ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat YAZICI tarafından verildi.

Okulumuz 2011 yılı SBS(Seviye Belirleme Sınavı) sonuçlarına göre Karasu ilçesinde 1. (Birinci) okul olurken il genelin de de 12. okul olmuştur.(İl sıralamasının ilk 9 sırası özel okullar) Devlet okulları sıralamasında ise Sakarya il genelinde 3. okul olmayı başarmıştır.

Konu ile ilgili olarak toplantıya da katılan Okul Müdür Vekili Tanser AKKIZ "2011 Yılında başarıyı çok iyi yakaladık.Son sınıf öğrencilerimizden 11 tanesi sınava girmiş ve 7 tanesi yerleşmiştir. Bunlardan 4 tanesi Karasu Anadolu Öğretmen Lisesine 3 tanesi de Anadolu lisesine yerleşti. Bunun haricinde bir öğrencimizde  de girdiği sınav sonucu burs kazandı. Başarının elde edilmesinde yardımcı olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne , Köy Muhtarlığına , Okul Aile Birliğine, tüm okulumuz öğretmen ve personellerine, öğrenci ve öğrenci velilerine teşekkür ederiz. Bundan sonraki hedefimiz bu başarının devamını sağlamaktır" dedi.

OKULLARIN SON ÜÇ YILDA GÖSTERMİŞ OLDUKLARI BAŞARI TABLOSU

 
ANASINIFIMIZ SİL BAŞTAN DÜZENLENDİ, İNSANIN ÇOCUK OLASI GELİYOR

Okulumuz bünyesinde yer alan anasınıfımızda geçen haftasonu hummalı bir çalışma vardı. Okul idaresinden Tanser AKKIZ, anasınıfı öğretmeni Filiz ABAYOĞLU, okul çalışanlarından Buran OYMACI haftasonu olmasına rağmen kolları sıvamışlar ve hummalı bir çalışma içinde bulmuşlar kendilerini.

Bizler de merak ettik bu adamlar haftasonunda okul da ne yapıyorlar ne işleri var diye. Birde gittik ki anasınıfı sil baştan yenileniyor. Bir tarafta yeni malzemeler bir tarafta eski malzemeler birilerinin elinde oyuncak birilerinin elinde kitaplar. Zemin minöfle ile kaplanmış üzerine halılar minderler atılmış. Bizler ne olup bittiğini anlamaya çalışırken yanımıza gelen Tanser AKKIZ imdadımıza yetişiyor.Başlıyor anlatmaya.

"Evet ana sınıfımızı sil baştan düzenliyoruz.Milli Eğitim Bakanlığı AÇEV(Anne Çocuk Eğitim Vakfı) ve Vodafone işbirliği ile yapılan AÇEV ilkadım projesi kapsamında anasınıfımız yeniden düzenleniyor bu gördüğünüz yeni malzemelerde bu proje kapsamında okulumuza gönderildi. Bizler de bu hafta sonu bu malzemelerimizi öğrenciler ile buluşturmak için burada çalışıyoruz. Bu sene Sakarya ilinde 6 okulda ve Karasu ilçesinde  de sadece okulumuzda uygulanacak olan ilkadım projesi kapsamında ben 12-14 eylül tarihleri arasında İstanbul'da seminere katıldım. (Aynı seminere anasınıfı öğretmenimiz de katılacaktı fakat rahatsız olması nedeniyle katılamadı.) Seminer de bizlere proje ile ilgili bilgiler sunuldu.Bunun yanın da eğitim yönetimi hakkında da bilgilendirme toplantıları yapıldı çok verimli bir seminerdi.Malzdemelerimiz 7 Ekim cuma günü geldi bizde cuma günü okul saati sonrasında anasınıfımızı boşaltarak öncelikle yer döşemesi olan minöfleyi Hasan KULUK, Cebel AFACAN,Mehmet ESER in yardımlarıyla yerleştirdik  şimdi de malzemeleri yerleştiriyoruz. Bu malzemelerin haricinde anasınıfımız da kullanılmak üzere bir laptop bilgisayar ve yazıcımızda proje dahilinde okulumuza verilmiştir. Bu malzemeler de sadece anasınıfımızda kullanılacaktır."

AÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen İlkadım projesi okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması , çocukların hayata eşit fırsatlarla başlayabilmesi, kaliteli bir okul öncesi eğitimi alabilmeleri için yürütülen bir projedir.

Bizler de site adına emeği geçen herkese teşekkür ederiz.


 
OKUL İHATA DUVARI YENİLENİYOR

Köyümüz ilköğretim okulunun bahçesi ihata duvarları yenileniyor. İlk olarak yol cephesinin yapımına başlanan duvarın tamamlandı. Yapılan işin iş bitimi sonunda yerinde inceleyerek teslim almak üzere Kaymakamlık inşaat mühendisi Mehmet KARATAŞ ile Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK, ihaleyi alan mütait Muhammet GENÇBAY ile gelerek incelemede bulundular. Boyadaki bazı eksikliklerin tamamlanması şartı ile duvar teslim alındı.

Okulumuz bahcesinin mezarlık tarafının ihata duvarı ise Muhtar Mustafa ÇALIK tarafından önümüzdeki günlerde yaptırılacak.

 
ORHAN ÇİL OKUL ÖĞRENCİLERİNE MEYVE SUYU VE BİSKÜVİ DAĞITTI

Bugün okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin (yeni adıyla Temel Öğretim Öğrencileri) keyifleri yerindeydi. Orhan ÇİL amcaları ders bitiminde butün öğrencilere meyve suyu ve bisküvi gönderdi.

Orhan ÇİL tarafından gönderilen meyve suyu ve bisküviler okul idaresi ve öğretmenlerince öğrencilere dağıtıldı. Allah kabul etsin. Çocuklar bu güzel davranışından dolayı Orhan ÇİL amcalarına çok teşekkür ederken başka amcalar da çıksa arada bir böyle sevinsek diyorlar dercesineydiler.

 
2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI START VERDİ

Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulu da bugün(19/09/2011) tüm Türkiye de olduğu gibi öğrencileri ile buluştu.

Okul Müdürü Tanser AKKIZ konu ile ilgili olarak "Okulumuz bugün öğrencileri ile buluştu. Öğretmenlerimiz görevlerinin başında. Branşlar bazında eksiğimiz bulunmamaktadır. Bölgemizin geçim kaynağının fındık olması fındığın da eylül ayında toplanması nedeniyle bu durumu bahane ederek okulun açıldığı ilk günlerde öğrenci devamını sağlamamız biraz zor oluyor.Bu durum fındık hasadını bitirmiş olan ailelerin çocuklarında bile oluyor.Aslında bu bir gelenek haline de almaya başladı bizler  bu durumu kırmak ve öğrencilerin biran önce okula gelmelerini istiyoruz. Bizler okulun açıldığı ilk günden itibaren derslere başladık. Öğrencilerimizin biran önce sınıflarda olmasını istiyoruz. Öğrencinin gelmediği her gün kendi kayıplarıdır." dedi.

Sitemiz olarak tüm öğretmen ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılının hayırlı geçmesini dileriz.

 
BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

İlk bölümü 1968 yılında yapılan köyümüz ilköğretim okulunun eski binası ekonomik ömürü tamamlandığı için yıkılıyor.

 
OKUL YOL KENARI İHATA DUVARI YENİLENİYOR

Köyümüzün giriş yolunun gidişli gelişli yapılıyor olması ayrıca eskimesi nedeniyle yıkılan okulumuzun anayol kenarındaki duvar desenli (taş duvar örgü deseni) perde beton ile yeniden yapılıyor.

köye giriş yolumuz, Köyümüz mezarlık duvarının ve karşısının taş duvar ile örülmesi ve bunun devamı olan okul duvarının da taş duvar desenli betonla yapılması hoş bir görüntüye bürünmüştür.

 
OKULUMUZDA İNŞAAT VAR

Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim okulunda değişim , onarım ve yapım çalışmaları başladı.


Yapıldığı yıldan beri kullanılan fakat amerikan kapı ve kapı kasası (Pres baskı kapı ve kasası) olarak tarif edilen ve deforme olup bozulan sınıf kapılarımız ve bunlara bağlı olarak da kapı  kasalarının değişimi yapılmaktadır. Kapı kasaları sökülerek yerlerine çelik kapı kasalarının montajı yapılmakta olup buna bağlı olarak da kapılarımızın da değişimi yapılacaktır.
Okulumuzun anagiriş , öğrenci giriş ve anasınıfı kapıları aliminyum kapı olup bunlar sökülerek yerlerine demir kapı montajı yapılacaktır. Ayrıca anagiriş ve öğrenci giriş kapılarına rüzgar ve soğuk kesici ara aliminyum bölmeler yerleştirilecektir.
Mevcut okul binamızın ön tarafında bulunan eski okul binamızın yıkılacak olması nedeniyle taşımalı öğrenci kapsamında okulumuza gelen öğrencilerin öyle yemeklerini yiyebileceği yemekhane eski ekbinaya taşınacağından buranın da bakım, boya çalışmaları yapılacaktır.Okulumuzun yapımından beri alt kata su kaçırma problemleri olan ve kullanılmayan 2. kattaki öğrenci tuvaletleri ile gene ikinci katta bulunan personel tuvaletleri kırılarak zeminlerine izalasyon çalışmaları yapılacak ve taşlar değiştirilerek bağlantıları yeniden yapılarak ,fayansları tekrar yapılacaktır.


 
OKULUMUZA MÜDÜR YARDIMCISI ATAMASI YAPILDI

Karasu Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta iken yöneticilerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunan Murat YÜKSEL, okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okuluna Müdür Yardımcısı olarak atandı.

1969'da Mardin ili Derik ilçesi doğumlu olan Murat YÜKSEL,  İlk, orta ve lise öğrenimini Mardin'in değişik okullarında tamamladı. 1996 yılında Malatya İnönü Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Derik Ç.P.L' nde Ücretli Öğretmen ve Kocatepe Köyü İ.Ö.O' da Vekil Öğretmen olarak görev yaptı. 16.09.1997 tarihinde Derik Tepebağ İ.Ö.O' da kadrolu Sınıf Öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla Derik Atatürk İ.Ö.O ve Sakarya Hendek Dereköy İ.Ö.O' nda sınıf öğretmeni olarak çalıştı.

19.12.2005 tarihinden itibaren de ilçemiz Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta iken kendi isteği üzerine okulumuza atandı. Evli ve bir çocuk babası olan Murat YÜKSEL öğretmenimize hoşgeldin der ve yeni görevinde başarılar dileriz.

 
OKULUMUZA SOSYAL BİLGİLER, İNGİLİZCE VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ ATANDI

Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulu'nun branş öğretmenleri tamamlanıyor. Sebap kapsamında yapılan kazanım değerlendirme sınavlarında büyük başarı göstererek ilçede 2. sıraya yerleşen okulumuza 01 Haziran  2011 tarihinde yapılan atamada Nuray KİLCİ Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak atandı.

Öğretmenlerin 2011 yılı iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 16-24 Haziran 2011 saat 12.00'ye kadar alınacak. 24 Haziran 2011 tarihinde de sonuçlanacak olan iller arası yer değiştirmeden de İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Okul Öncesi öğretmenlerin gelmesi beklenmektedir.

Halen Okulumuzda Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen ve Teknoloji ve 5 sınıf öğretmeni görev yapmaktadır. Eksik branş öğretmenlerine rağmen öğrencilerimizin başarılı olmalarında önemli katkıları olan mevcut öğretmenleri can-ı gönülden kutluyoruz.

Okul Müdürlüğünce, Yeni atanan Sosyal Bilgiler ve iller arası yer değiştirme ile gelmesi beklenen İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Okul Öncesi öğretmenlerinin de okulumuz kadrolarına eklendiğinde istenilen hedeflere ulaşılacağını ifade edilmektedir.

Okulumuza iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeden ingilizce öğretmeni Erdener EVİN ve okul öncesi öğretmeni Filiz ABAYOĞLU atandı.

 
OKULUMUZDA KARNE HEYACANI YAŞANDI

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı (17/06/2011) sona erdi. Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulunda da karne heyacanı vardı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergüven ASLAN ve  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK  okulumuzda düzenlenen  karne törenine  sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ergüven ASLAN okulumuzun başarısından dolayı karne töreninde bizleri yalnız bırakmak istemediklerini belirtmiş olup 6. 7. ve 8. sınıfların sınıf birincilerinin karnelerini vermiştir. Ayrıca sınıf birincilerini de yanlarında getirdikleri hediye kitapları vermiştir 
9. GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

2002 yılından beri Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulumuz bünyesinde yapılan ve finansmanının Danimarka'da çalışan sakinlerimizden Ömer ÇİFTÇİ tarafından gerçekleştirilen geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi Yarışmasının 9. sunun ödül töreni (17/06/2011) yapıldı.

9. Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi yarışmasında 6. 7. ve 8. sınıflar bazında yapılan yarışma sonuçlarına göre ilk 3'e giren öğrencilere hediyeleri ve plaketleri verildi.

Yarışmada birinci gelenlere 14 MP Şarjlı Dijital Fotoğraf Makinası, 2. lere Radyolu ses kaydedicili video oynatıcılı 4 GB lık MP4/MP3 çalar , 3. lere ise Radyolu,video oynatıcılı 4 GB kapasiteli MP4/MP3 çalar hediye edildi. Ayrıca dereceye giren öğrencilere yarışanın anısına seramikden hazırlanan plaketler de verildi.

 
9. GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLANDI

Okulumuzda her yıl geleneksel olarak yapılan Ömer Çiftçi Bilgi yarışması sonuçlandı. Sonuçları öğrenmek için başlığa tıklayın....

 
ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASINDA FİNALE YAKLAŞILDI

Okulumuzda her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu sene 9.su yapılıyor olan Geleneksel Ömer Çiftçi Bilgi yarışmasında final turları yapılıyor.

Okulumuzun 6., 7. ve 8. sınıflarının her yıl düzenli olarak katıldığı ve gelenekselleşen yarışmada bu sene kıyasıya bir mücadele devam ediyor.Sona gelindikçe heyacanın arttığı final turlarında öğrenciler arasında  kıyasıya bir çekişme yaşanmakta ve sınıflarında ilk üç dereceye girmek için ellerinden geleni yapmaktadır.

Okul yönetimi tarafından hediyelerin sır gibi saklandığı, hediyelerin ne olduğu ile ilgili bir açıklama yapılmaması da yarışmaya ayrı bir heyecan katmıştır. Okul idaresi hediyeler konusunda sadece geçmiş yıllardan daha değişik hediyelerin olacağını belirtmektedir.

 
OKULUMUZA YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI BEKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı'nın haziran ayında atayacağı 30.000 öğretmenden 2 tanesi okulumuza geliyor.

Okulumuzun Sosyal Bilgiler ile İngilizce branşlarında açık bulunan kadrolara haziran ayında yapılacak öğretmen alımı ile öğretmen atanacaktır.

 
ESKİ OKUL BİNASI İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI

1966 yılında ilk yarısı yapılan 1985 yılında da diğer yarısı yapılan okulumuz eski binamızla ilgili ekonomik ömrünü tamamlaması ve ihtiyaç olmaması nedeniyle yıkım kararı  verilmiştir.

Eski okulun yıkımının yerel imkanlarla yapılması istenildiğinden, okuldan çıkacak olan kiremit, kiremitaltı ahşap malzemeler ile cam ve çerçeveler satışa çıkartılmıştır.

 
EĞİTİM BİR-SEN'DEN OKULUMUZA PLAKET

06/05/2011 tarihinde Eğitim Bir-Sen sendikası Karasu Temsilciliği tarafından okulumuzun Sebap(Sakaryada Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi) kapsamında yapılan KDS(Kişisel Değerlendirme sınavları) sınavlarındaki başarılarından dolayı okulumuza plaket verilmiştir.
Ayrıca bu hafta sonu (08/05/2011)Anneler günü olması nedeniyle okulumuzun bayan öğretmenlerine Eğitim Bir - Sen Karasu Temsilciliği tarafından da gül dağıtılmış ve anneler günü kutlanmıştır. 
Okul Müdürü Tanser AKKIZ "Bu sene Sebap kapsamında yapılan KDS sınavlarında okul olarak önemli başarılara imza attık ,  sene sonunda yapılacak olan ve öğrenciler açısından önemi büyük olan SBS sınavlarında da başarılı olarak derece yapmayı hedefliyoruz tüm çalışmalarımız bu yönde ilerlemektedir. Eğitim Bir Sen Karasu Temsilciliğine de bu davranışlarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

 
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI FARKLI KUTLANDI

Köyümüzde bugün(23/04/2011) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu vardı.

Köyümüzde bulunan İlköğretim Okulunca hazırlanan bayram proğramı sabah saat 09:30 da çocukların okul bandosu eşliğinde köy meydanına yürüyüş yapması ile başladı. Köy meydanında okul bandosu tarafından bir gösteri düzenlendi. Bando gösterisinin ardından bayram kutlamasının yapılacağı okula geçildi.

Köy halkımızın yoğun katılımının olduğu bayram kutlamaları sırasında çocukların hazırlamış olduğu gösteriler sunuldu.

Okul Müdürü Tanser AKKIZ tarafından (çileli Laughing) velilerimize bir sürpriz hazırlandı. Meydana çağrılan velilerimize ip çilesi, çile bülbülüm çile şarkısı eşliğinde yumak haline getirtildi.Okul müdürü Tanser AKKIZ köy gençlerimizi üç ayak oynamaları için meydana çağırdığında gençlerimizin kendilerini naza çektiklerini görünce "Madem siz kendinizi naza çekiyorsunuz patlatın oradan bir zeybek havasıda Kuyumcullu zeybek oyunu görsün" diyerek bayram alanında zeybek oynadı.


Bunu gören köy gençleri nazı bırakıp üç ayak oynadılar.

Okul müdürlüğü bayramda kendilerini yalnız bırakmayan köy halkımızı teşekkür ederek proğramı bitirdi.

Okulumuzun temizlik görevlisi Burhan OYMACI'ya, 23 Nisan töreni sonrasında tören alanında bulunan sıra, masa, koltuk gibi eşyaları okula taşırken kendisine yardım etmek isteyen çocuklara " Bugün  sizin bayramınız,  eşyaları ben kendim taşırım" diyerek bütün görevi üstlenmesi konusunda göstermiş olduğu incelikten dolayı özellikle teşekkür ederiz.

Not: Bayram ile ilgili video görüntüleri hazırlanmaktadır.


 
TÜM KÖY HALKIMIZ DAVETLİDİR

23 NİSAN 2011 Cumartesi günü okulumuzda yapılacak olan  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına tüm köy halkımız davetlidir.


Not: Hava muhalefetinin meydana gelmesi durumunda gösterilerin yapılacağı tarih bildirilecektir. 

 
SEK SEK OYUNU GERİ GELDİ

Köyümüzde bulunan ilköğretim okulu müdürlüğü tarafından hafta sonu (16-17/04/2011)okulun ön tarafında bulunan beton üzerine çocukluğumuzun en çok oynanan oyunlarından olan sek sek oyununun değişik şekilleri yağlı boya ile çizildi.

Sabah okula gelen çocuklarımız karşılarında değişik şekillerde çizilmiş sek sek oyunu şekilleri ile karşılaştılar.
 
Okul müdürü Tanser AKKIZ " Okulumuzda hergün  saat 15:00 da eğitim bitiyor. Çocukluk yıllarına dönmek isteyen varsa okulumuza gelebilir. " dedi. 
ÖĞRETMENİMİZ BİROL TURHAN'IN DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN

Okulumuz öğretmenlerinden aynı zamanda köyümüzün balıkçısı, avcısı, futbolcusu, doğa ve çevre adamı Birol TURHAN'ın bugün(10/04/2011) doğum günü olup öğretmenimiz Birol TURHAN 'ın doğum gününü tüm öğretmen arkadaşlar ve okul idaresi olarak kutlarız.

 
OKUL KAPI VE KAPI KASALARININ YENİLENMESİ İÇİN KEŞİF YAPILDI

Yarıyıl tatilinde el birliği ile okulumuz baştan sona boyanmıştı. Muhtarlık ve okul idaresinin talepleri doğrultusunda 17 Mart 2011 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlünden inşaat mühendisi Yılmaz DEMİRTÜRK gelerek okulumuzun eksiklerinin giderilmesi için keşif yaptı.


Okulun sınıflarının kapıları, okul giriş kapıları, kullanılamayan tuvaletlerin onarılması için gerekli ölçümler yapıldı.


Okul bahçesinde bulunan kullanulmayan ve metruk durumda bulunan eski okulun yıkılması için de gerekli keşif yapıldı.
 
3. KDS SINAVI YAPILDI - CEVAP ANAHTARI
Sakarya İl genelinde SEBAP (Sakarya Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi) kapsamında yapılan 2. KDS (Kazanım Değerlendirme sınavı) sınavı okulumuzda da yapıldı. KDS kapsamında 6., 7. ve 8. sınıflar sınava tabi tutuldu. Sınavda 6. sınıf öğrencilerinin 80 soruyu 90 dakikada, 7. sınıf öğrencilerinin 90 soruyu 110 dakikada  8. sınıf öğrencilerinin ise 100 soruyu 120 dakikada cevaplamaları istendi.
6-7-8. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

 
HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Bugün(10/03/2011) ve Yarın (11/03/2011) Karasu genelindeki köy ilköğretim okulları hava muhalefeti nedeniyle tatil edilmiştir.
Karasu genelinde köylerde yaşanan elektrik kesintileri ve çoğu köydeki kar yağışı oranının fazla olmasını nedeniyle köy ilköğretim okullarımızın tatil edilmesinden dolayı  köyümüzde bulunan Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim Okulumuzda tatil edilmiştir.

 
GELENEKSEL ÖMER ÇİFTÇİ BİLGİ YARIŞMASI START ALDI.(1. ETAP YARIŞMASI YAPILDI)

Okulumuz bünyesinde 6.,7. ve 8. sınıfların katılımıyla heryıl düzenlenen Ömer Çiftçi Bilgi Yarışması start aldı.

Bu sene 9'uncusu yapılacak olan ve finansmanının köyümüz vatandaşlarından olup Danimarka'da ikamet eden Ömer ÇİFTÇİ tarafından yapılan yarışmaya okulumuz 6.,7. ve 8. sınıfları katılmaktadır. İlk olarak 2003 yılında başlanan yarışmada sınıflar bazında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilmekte ve hediye töreni de 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında yapılmaktadır.

Her yıl yapılan bu bilgi yarışmasının bu sene için hazırlıkları tamamlanmış olup  ibu seneki ilk bilgi yarışması 28 Şubat 2011 tarihinde yapılacaktır.Her sınıf için yapılacak 3 bilgi yarışmasının ortalamasına göre sınıflar bazında dereceye giren 3 öğrenci tespit edilecektir.

Yarışmada öğrencilerimize ders saatlerinin dağılımı ile orantılı olarak 4 Türkçe, 4 Matematik, 4 Fen ve Teknoloji, 3 sosyal Bilgiler, 2 İngilizce, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 2 Genel Kültür sorusu olmak üzere toplam 20 soru sorulacaktır.

Yarışmada sorular projeksiyon makinası ile perdeye yansıtılacak olup öğrencilerden belirlenen süre içerisinde o soruya ait cevabının verilmesi istenecektir.Daha sonra diğer sorulara geçilerek yarışma tamamlanacaktır.

1. Etap yarışması 28/02/2011 ve 01/03/2011 tarihlerinde yapıldı.

 
OKULUMUZ ÖĞRETMENLERİ STRES ATTI

Okulumuz öğretmenleri ve personelleri voleybol maçıyla stres attılar.

Okulumuz öğretmenleri ve personelleri  bugün (25/02/2011)  kendi aralarında yapmış oldukları voleybol maçı ile yoğun tempolarının arasında stres atma fırsatı buldular.

Berabere biten maçtan görüntüleri sizinle paylaşıyor, kendilerini de eğitim öğretim faaliyetlerinde başarılar diliyoruz. 


 
YANGIN VE DEPREM'DE TAHLİYE TATBİKATI YAPILDI

Bugün(25/02/2011) Okulumuz Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlköğretim okulunda yangın ve deprem sırasında okul tahliye tatbikatı yapıldı.

162 Öğrenci ile 12 öğretmen ve personelin katıldığı tatbikat sonucu okul binası 49 saniye de boşaltılmıştır.

Kırmızı siren sesinin yayınlanmasından sonra başlayan okul boşaltım tahliyesi öğrenciler ile öğretmen ve personellerin  toplanma alanında toplanmasıyla sona ermiştir.

 
EĞİTİM MÜFETTİŞLERİ BAŞKANLIĞI' NDAN OKULUMUZA ZİYARET

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri  başkanı Ahmet İNANÇ ve Eğitim Müfettişleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin TAŞKIN bugün(24/02/2011) okulumuzu ziyaret ettiler.


16 Şubat 2011 Çarşamba günü Muhtar Mustafa ÇALIK ile beraber Valimiz Mustafa BÜYÜK'ü makamında ziyaret etmiştik. Muhtarlık tarafından valimize bir takım taleplerin bulunduğu dosya verilmişti. Sayın valimiz Mustafa BÜYÜK, muhtarlığımızın taleplerini ilgili işlemlerin başlatılması talimatını verdiği anlaşılmaktadır.

Karasu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK ile birlikte okulumuza gelen Ahmet İNANÇ ve Mehmet Emin TAŞKIN'ı, okul müdürümüz Tanser AKKIZ ile Okul Aile Birliği Başkanı ve aynı zamanda azamız olan Mesut ÖZKURT ile korucumuz Mustafa YILMAZ karşıladılar. Muhtar Mustafa ÇALIK, Adapazarı'nda olduğu için karşılamaya katılamadı. Ahmet İNANÇ ve Mehmet Emin TAŞKIN' a  okulumuza ziyaretleri  sırasında eski okul binamız hakkında da çeşitli bilgiler verildi. Okulumuzun eğitim öğretim durumu hakkında da bilgi alan Ahmet İNANÇ, öğretmenlerle de görüşerek Sebap kapsamında yapılan sınavlardaki başarılarından dolayı tebrik etti.


Adapazarı'na toplantıya gitmekte olan Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü YILDIZ da Ahmet İNANÇ ve Mehmet Emin TAŞKIN'ın okulumuzda olduğunu duyunca, okulumuza uğrayarak hem okulumuza ziyarette bulunmuş hem de Eğitim müfettişleri başkan ve başkan yardımcısı ile görüşmüştür.  

Okul müdürümüz Tanser AKKIZ "Bu ziyaretlerinden dolayı Ahmet İNANÇ ve Mehmet Emin TAŞKIN'a teşekkür ederek ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldıklarını belirtmiştir."


 

 
OKULUMUZ 7. SINIF VELİLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

Okulumuz 7. sınıf Öğrenci velileri ile okul idaresi ve öğretmenlerin katılımı ile bugün(24/02/2011) okulumuzda toplantı yapıldı.Toplantıda okulumuz 7. sınıf öğrencilerinin başarı durumları ile öğrencilerde ki davranış değişiklikleri enine boyuna tartışıldı. Okul Müdürü Tanser AKKIZ 7. Sınıf KDS sonuçlarını veliler ile birlikte inceleyerek velilere yeni sınav sistemi hakkında da  bilgiler verdi. Branş öğretmenleri tarafından da öğrencilerin genel durumları velilerle paylaşıldı.Okul Müdürü Tanser AKKIZ " Ben 11 yıldır Kuyumcullu Köyündeyim. Sizleri artık çok iyi tanıyorum. Sizin çocuklarınız aynı zamanda bizim de çocuklarımız. Onların başarısı bizim de başarımızdır. Bu tür toplantıları yapmaya devam edeceğiz , Başarı için tüm şartları zorluyoruz zorlamaya da devam edeceğiz. Biz sizleri buraya çocuklarınız şöyle, bunlar bunu yapıyor demek için değil, başarı sağlamak için çağırdık. Sizlerde bu hava şartlarında buraya kadar geldiniz hepinize teşekkür ederim." dedi.  

 
OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİNE HAYIRSEVERLERDEN DESTEK (Video)

Bugün (21/02/2011) okulumuz öğrencilerine aslen köyümüzden olup İstanbul'da ikamet etmekte olan hayırsever bir vatandaşımızın destekleri ile diş macunu ve diş fırçası ile içerisinde meyve suyu, çikolata, kek, bisküvi, ıslak mendil olan paketler dağıtıldı.

Okul Müdürlüğümüz, öğrenci, öğretmenler ve derneğimiz adına bizler de hayırsever vatandaşımızı bu davranışından dolayı tebrik eder kendilerine teşekkür ederiz. 

Çocuklarımızın Sevincini Sizlerle Paylaşıyoruz.

 
OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDEN TEŞEKKÜR

Köyümüzde bulunan İlköğretim Okulu müdürü Tanser AKKIZ, 15 tatilde okulumuzda yapılan çalışmalar ile ilgili bir açıklama yaptı.

Okul Müdürü "28/01/2011 ile 14/02/2011 tarihleri arasında okulumuzun 15 günlük tatile girmiş olması nedeniyle  bizde bu tatili değerlendirmek açısından okulumuzda bazı işler gerçekleştirdik. Öncelikle yapıldığı yıldan beri boya badana işlemi yapılmayan okulumuzun iç mekanı için boya çalışmalarını başlattık. Okulumuz bu çalışma ile tamamen boyanıp,  mevcut renkler değiştirilerek  yeni bir görünüme kavuşmuştur. Okulumuzun boyanmasını fırsat bilerek hem kalorifer peteklerinin arkalarınında boyanması hem de kalorifer sisteminin bakımı için petekler sökülüp bakımları yapılıp boya çalışması bitince de yerlerine montajları yapılmıştır.

Okul bahçemizde bulunan ağaçların kuruyan dalları kesilmiş ,elektrik tellerine yakın olan dalların budanması yapılmış olup dallardan kalan pisliklerde  temizlenmiştir.

Okulun açıldığı günden beri sorunlu olan kanalizasyon sistemi için kanalizasyon boruları yenileri  ile (150 lik kargir boru) değiştirilerek sorunun kökten çözümü gerçekleştirilmiştir.

Tüm bu çalışmalarda bizlere maddi ve manevi yönden yardımcı olan köy muhtarımız Mustafa ÇALIK'a , Okul Aile Birliği Başkanı Mesut ÖZKURT'a, KUSKİ adına Mustafa YILMAZ' a, Burhan OYMACI'ya, Kazım İSKENDER'e, Cebel AFACAN'a, Ahmet GÖBEL'e, Haydar KOCABACAK'a, Yener ÇÖP'e, Nurettin AŞIK'a, Hasan KULUK'a, Akın DÖNMEZ'e, Selahattin YILMAZ'a, İdris OYMACI'ya, Cumali KÜLER'e, Ali Haydar KURT'a, aza Zeynullah OYMACI' ya ve köyümüzde bulunan bütün esnaflar ile bizlere İstanbul'dan  Maddi yönden desteklerini esirgemeyen  Mali Müşavir Haşim İSKENDER'e ve arkadaşlarına, Yakup SOFU ve arkadaşlarına okul yönetimimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim." dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak okulumuzdaki bu güzel çalışmaya can-ı gönülden katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Köyümüz halkından olup İstanbul'da görev yapan Mali Müşavir Haşim İSKENDER'in okulumuzdaki çalışmalara sağladığı katkılarda  babası rahmetli Süleyman İSKENDER adına da yaptığı katkılardan dolayı ayrıca teşekkür ederiz.                                                                                             

 
OKULUMUZ EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR

Yarıyıl tatilinde okulumuzda başlatılan boya badana işleri tamamlandı. 15 günlük tatil dönüşü öğrencilerimiz pırıl pırıl bir okulla karşılaşacaklar. Kapı ve kapı kasalarındaki kötü görüntüleri dışında okulumuz adeta yenilendi. Şimdi sıra kapı ve kasalarının değiştirilmesinde. Bunun için il milli eğitim müdürlüğüne müracaat edilmiştir.

Emeği geçen herkezden Allah razı olsun.

 
OKULDA YOĞUN ÇALIŞMA

Yarıyıl tatilini fırsat bilen okul yönetimi, 15 günlük tatilde birçok işi başardı. Önce bütün sınıflar ve koridorlar yeniden boyandı. Kalorifer petekleri sökülerek bakımları yapıldı. Okul bahçesindeki ağaçların bakımı yapıldı.

07 Şubat 2011 pazartesi günü de Çevre temizliği ile birlikte, sürekli tıkanan kanalizasyonun çözümü için çalışmalara başlandı.

Kanalizasyon borularının gelişi güzel örtülmesi boruların tıkanmasına sebep olmuş. Kanalizasyon borularının üzeri açıldığında boruların birbirine yapışık olduğu görüldü.

KUSKİ adına açıklama yapan Korucu Mustafa YILMAZ "Bu iş benim işimdir. Ben bu boruları itina ile takar ve örterim. Evel Allah daha bir şey olmaz" diyerek işe koyuldu.

Resimleri incelediğiniz zaman korucuya hak vereceksiniz. Kanalizasyon borularının geçtiği alanın çimeni bile bozulmasın diye onları tabaka halinde çıkartmış olması bu işte ne kadar itinalı olarak çalıştığının bir göstergesi değil mi?

Yapılan çalışmalara destek veren, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Kanalizasyon işlemleri tamamlanmıştır. (2011-02-13)

 
OKULUMUZDA HARKETLİ BİR GÜN DAHA

Okul müdürlüğü tarafından 03/02/2011 tarihinde okulumuzun bahçesinde bulunan ağaçların bakımı yapıldı. Dönem arası 15 günlük  boşluğu fırsat bilip değerlendirmek isteyen okul müdürlüğü okulun boyanması çalışmaları devam ederken bir taraftan da okul bahçesinde bulunan ağaçların bakımlarını yaptılar. Okul bahçesinde bulunan ağaçların kuruyan dalları ile çevrede bulunan elektrik telleri yönünden tehlike arz eden dalların budanması yapıldı. Sabah saatlerinde başlayan budama işlemleri saat 15:30 gibi sona erdi.

Çalışmalara  kendi ağaç kesme motoru ile katılan Ahmet GÖBEL'e, Cumali KÜLER'e, Kerim İSKENDER'e, İdris OYMACI'ya, Akın DÖNMEZ'e, Ali Haydar KURT'a okul müdürlüğü olarak teşekkür ederiz.

 
OKULUMUZ 2. DÖNEME HAZIRLANIYOR

28/01/2011 Tarihinde 1. dönemin sona ermesiyle tatile çıkan öğrencilerin 15 gün tatil yapacaklarını sizlerle paylaşmıştık. Öğrenci ve öğretmenler 15 gün tatil yapacak yapmasına ama bu boşluğu fırsat bilen Okul İdaresi ve Okul Aile Birliği, Köy Muhtarlığı' nın da desteği ile 2. döneme yeniliklerle başlamayı  hedeflemektedirler.

Bu kapsamda ilk olarak okulun içinin boyanması çalışmaları ile  kalorifer tesisatının bakımı yapılmaktadır.

Okulumun boyanması için sınıfların boşaltılması, panoların sökülmesi gibi işlemleri yapan Hasan KULUK, Cebel AFACAN,Abdullah GÖBEL,Yener ÇÖP,Akın DÖNMEZ,Nurettin AŞIK'a ve kalorifer tesisatının bakımı ve peteklerin sökülmesi işlemlerini yapan Kazım İSKENDER, Cebel AFACAN, Haydar KOCABACAK'a teşekkür ederiz.

 
OKULUMUZDAN ÖZÜRLÜLERE DESTEK

Köyümüz ilköğretim okulunca özürlülere destek amacıyla plastik şise kapağı toplama kampanyası başlatıldı. Kampanyayla ilgili afişler köy kahvehanelerine asılarak vatandaşlarımıza duyuruldu.

Kapakları Toplayalım Engelleri Aşalım adlı kampanyayla ilgili olarak okul müdürü Tanser AKKIZ "Kampanyamızı özürlü vatandaşlara destek olmak adına yapıyoruz.Kampanyamız da her türlü plastik şişe kapaklarını topluyoruz. Bu sayede hem özürlü vatandaşlarımıza destek oluyor hemde çevre kirliliğini bir nebze azaltmış oluyuruz. Herekese katılımlarından dolayı şimdiden teşekkür ederiz." dedi.

Bizler de okulumuz personeline bu anlamlı kampanyadan dolayı teşekkürlerimizi bildiririz.

 
OKULUMUZDA KARNE SEVİNCİ

2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönemi bugün (28/01/2011) sona erdi. Okulumuz öğrencileri karnelerini aldılar. Okulumuzda gerçekleştirilen karne töreninde 4,5,6,7,8. sınıf  sınıf birincilerine ödül verildi. Karne töreni sonrası da öğrencilere kek ve meyvesuyu dağıtıldı.

Okulumuzda bu dönem  ders notlarının durumuna göre 23 Öğrenci takdir belgesi, 22 öğrenci de teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Ortalamaları hesaplanan 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden
8. Sınıf Öğrencisi Sibel TURAN,
7. Sınıf Öğrencisi Berfin Aybüke CAN,
6. Sınıf Öğrencisi Ahmet KULUK,
5. Sınıf Öğrencisi Fikriye İrem İSKENDER,
4. Sınıf Öğrencisi Ebrar TÜYLÜ
sınıf birincileri oldular.

Bugünden itibaren 15 gün tatil yapacak olan öğrenciler 14/02/2011 tarihinde ders başı yapacaklardır. Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

 
SINAV ANALİZİ

SEBAP kapsamında Sakarya İl genelinde yapılan KDS2 (Kazanım Değerlendirme Sınavı) sonuçları açıklandı. Sınav sonuçları değerlendirildiğinde, ilk sınava göre başarılı bir performans sergileyen öğretmen ve öğrenciler okulumuzun yüzünü güldürdü.

İlk sınavda 6,7 ve 8. sınfların ortalama puanı 303,34 iken KDS2'de 311,65'e yükseldiği görülmektedir. 6 ve 8. sınıflarda puan artışı olurken 7. sınıflarda gerileme olması düşündürücüdür.

Sınav sonuçlarını Branşlar bazında incelediğimiz zaman Fen Bilgisi ve İngilizce derslerinde başarıda üstünlük görülmektedir.

KDS2 sınavında 8. sınıflarda

 
OKULUMUZDA ÖĞRENCİLERİMİZİN DOĞUM GÜNLERİ UNUTULMUYOR

Okulumuzda öğrencilerin doğum günleri unutulmayacak.Okulumuzda 2011 yılından itibaren uygulamaya konulan etkinlikle bundan sonra doğum günü olan öğrencilerin doğum günlerinde kutlama mesajı etkinlik için hazırlanan panoda yer alacak.Bu konu ile ilgili olarak okul müdürümüz Tanser AKKIZ Okulumuzda yeni bir uygulama başlattıklarını bu uygulama ile doğum günü olan öğrenciler için okulun girişinde pano hazırladıklarını burada doğum günü kutlama mesajının yer alacağını belirtti. 

 
2. KDS SINAVI YAPILDI

Sakarya İl genelinde SEBAP (Sakarya Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi) kapsamında yapılan 2. KDS(Kişisel Değerlendirme sınavı) sınavı okulumuzda da yapılıyor. KDS kapsamında 6., 7. ve 8. sınıflar sınava tabi tutulmaktadır. Sınavda 6. sınıf öğrencilerinin 80 soruyu 90 dakikada, 7. sınıf öğrencilerinin 90 soruyu 100 dakikada  8. sınıf öğrencilerinin ise 100 soruyu 120 dakikada cevaplamaları istenmektedir.
Sınav okulumuzda başlamış olup 12:30 da sona ermiştir. Sınava giren tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

 
1. VE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİNE AŞI YAPILDI

Okulumuz 1 ve 8. sınıf öğrencileri bugün (07/12/2010) aşı oldular. Okulumuz 1. sınıf öğrencilerine Kızamık, Kızamıkçık ve Kabakulak, 8. sınıf öğrencilerine ise Difteri ile Tetenoz aşısı yapıldı.

 
KAZIM İSKENDER'DEN OKULUMUZA JEST

Köy sakinlerimizden aynı zamanda okulumuz velisi Kazım İSKENDER oğlunun sınıfı olan 5/A sınıfını Şaban KOCA'ya boyattı. Tüm boya  ve boyacı masraflarını kendisi karşılayan Kazım İSKENDER'e teşekkür eder diğer velilerimizden de Kazım Kardeşimiz gibi duyarlı olmaya davet ederiz.

Okul Müdürü Tanser AKKIZ bu konuda "Okul idaresi olarak okulumuz velilerinden çok memnunuz. Kazım İSKENDER'in bu davranışı bizlerin memnunluk oranımızı bir kat daha artırdı. Kendisine tüm öğretmenlerimiz ve okulumuz adına teşekkür ederim." dedi.

 
1.KDS SINAVI YAPILDI

Sakarya' da Eğitimde Başarıyı Artırma Projesi(SEBAP) kapsamında yapılan 1.KDS(Kişisel Değerlendirme sınavı) 01/12/2010 tarihinde Sakarya ilinde bulunan tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile birlikte  okulumuzda da  yapıldı. Okul Müdürü Tanser AKKIZ "Bu tür sınavların öğrencilerin sınav motivasyonlarını artırdığını, SBS sınavlarda öğrencilerin yaşamış oldukları heyecan ve soruları yetiştirememe kaygılarını azaltmak için etkili olduğunu, bu tür değerlendirme ve deneme sınavlarını kendi okulumuz  içerisinde de yapacaklarını" söyledi.

 
ÇOCUĞUNUZ KDS SINAVINA HAZIR MI? CEVAP ANAHTARI

Sakarya geneli ilköğretim 6-7 ve 8. sınıf ile ortaöğretim 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik yapılacak olan SEBAP kapsamındaki KDS1 (Kişisel Değerlendirme Sınavı 1) 01/12/2010 Çarşamba günü yapılacaktır.

Okulumuz 6-7 ve 8. sınıf öğrenci ve velilerine duyurulur.

Ayrıntılı bilgiyi  okul müdürlüğünden sağlayabilirsiniz. 

Okulumuz 6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine başarılar dileriz.

Sınav Tamamlandı. Cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz

6-7-8. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

11-12. SINIF CEVAP ANAHTARLARI

 
KÜÇÜKLER YAPTI ANNE BABALAR YEDİ

Okulumuz anasınıfınca 05/11/2010 tarihinde Turşu & Pilav etkinliği gerçekleştirildi. Okulumuz anasınıfı öğrencilerince sınıflarında çocukların kendi emekleriyle hazırladıkları turşu olgunlaşınca bu turşuyu değerlendirmek hem de velilerle kaynaşmak açısından yapılan etkinliğe anasınıfı velilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Yapılan etkinliğe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK, Köy Muhtarı Mustafa ÇALIK anasınıfı velilerimiz katıldılar. Etkinlikte misafir ve velilere okulumuzun yemekhanesinde çocuklarımızın yapmış olduğu karışık turşu, tavuklu pilav, tatlı ve meyve suyu ikram edildi.

Okul Müdürü Tanser AKKIZ etkinlik ile ilgili olarak "Okulumuz bünyesinde bu tür faaliyetlerin devamının yapılacağını bu tür faaliyetlerin velilerin hem okul ile hem de velilerin birbirleriyle kaynaşmalarını sağladığını söyledi."

Köy muhtarı Mustafa ÇALIK etkinlikle ilgili olarak "Bu tür etkinlikler hem okulumuz hemde halkımız açısından önemlidir. Bizler bugünün küçükleri yarının büyüklerini burada yalnız bırakmamak için etkinliğe katıldık. Turşuda emeği geçen tüm minik öğrencilerimize teşekkür ederim. " dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda bu tür etkinliklerin yapılmasını destekliyoruz. Bu tür etkinlikler birleştirici unsur sağlamaktadır. Velilerimizin anasınıfına olan ilgilerinin diğer sınıflarda da aynı heyacanla devam etmesi gerekmektedir." dedi.

Etkinlik sonunda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ÇALIK' tan çocuklarımızın ihtiyacı olan masa ve sandalye sözünü alan okul müdürümüz "bu gidişle okulumuzun diğer ihtiyaçlarını gidermek için her hafta bir etkinlik yapacağız gibi "dedi.

Bizlerde etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 
OKULUMUZ VELİ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİNDEN PAKİSTANA YARDIM

Milli Eğitimi Bakanlığı'nca Pakistan'daki sel felaketi dolayısıyla yapılan yardım kampanyası için  okulumuz veli ,öğretmen ve öğrenciler tarafından 550 TL toplanmış olup İlçe Milli Eğitim Yetkililerine teslim edilmiştir.
Kampanyaya destek veren tüm veli öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 
Okulumuzdan Haberler
Okulumuzdan haberler 2 içerik özeti
 
Okulumuzdan Haberler
Bu bölümde Okulumdan haberleri takip edebilirsiniz
 

En Çok Okunan Okulumuzdan Haberler

Üye Girişi


Kayıp Parola?
Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

Son Eklenen Yorumlar

İstatistikler

Ziyaretçiler: 5285870

Kimler Sitede

Şu anda 7 misafir bağlı

AHİRETE GÖÇENLER


Sanal Mezarlık
(1960 Yılından İtibaren Ölenlerimiz)

Ziyaretçi Defteri

Son yazılan Mesaj
ENGİN AKTI
Değerli site yöneticileri. Baharın geldiği şu günlerde, emin
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

 
KDS Konsepti | COMPETAN Bilgi Teknolojileri | Profesyonel Web Projeleri - Web Tasarım - Hosting - Alan Adı Tescili - Köy Dernek Sitesi - Köy Sitesi - Dernek Sitesi -  - Köy Dernek Web Sitesi - Köy Web Sitesi - Dernek Web Sitesi - Kişisel Web Sitesi - Şirket Web Sitesi - Kişisel Site - Şirket Sitesi - Şahıs Sitesi - Şahıs Web Sitesi